Technické noviny - Osobní internetová stránka

TOPlist
Hudební skladatel
Přejít na obsah
Blue screen, oprava PC

Jestliže máte problémy s hláškou Bluescreen, věřte, že je problém někde v ovládačích. U mě se taky jednou dobu vyskytoval Bluescreen (hlášení) a byl jsem z toho naštvaný.

Řešení jsem našel v čisté instalaci, bez připojených USB konektorů a jiných hardisků, prostě instalace na čistý jeden SSD disk systému. Dále pak jsem již neinstaloval žádné jiné ovladače jako ovladače pro desky, zvukovky a jiné, nechal jsem ovladače čistě od windows, které se sami nainstalovaly.

Problém přestal.

Nové paměti způsobují kolizi v PC

Jestliže jste si koupili paměti s frekvenci například 2666, nebo 3200 a hry Vám padají, je to proto, že je máte špatně nastavené v Biosu. Tento problém jsem řešil u mě doma, když jsem nechal automaticky nastavění paměti, paměti se nastavaly na průměrnou frekvenci. Já jsem však chtěl vyšší frekvenci, minimálně tu, co uvádí výrobce, takže jsem ručně nastavil Bios, i přesto hry padaly a paměti nejely tak jak by měly. Řešení je mírně podtaktovat z 2666 na 2400, nebo 3200 na 3000, nastavit D.o.c.p. časování 18-atd. Zpravidla jsou tam nějaké volby u časování. Snížení frekvence zaručí stabilitu. U mě byl problém na desce B450M-K s paměti Hyper fury. Třeba jsem tím někomu pomohl.

Ryzen 5 3600x vysoká teplota

Možná jste si koupili stejně jako já procesor ryzen, původně jsem měl 2600 s mark 13500 bodů, nyní mám 3600x s markem 20500 bodů. Boxovaný chladič byl velice hlučný při zátěži a naměřil jsem neuvěřitelných 96 stupňů při nejvyšším výkonu, výrobce uvádí tuto teplotu jako normální viz. https://www.amd.com/en/products/cpu/amd-ryzen-5-3600x, protože jsem měl na předchozím PC s Ryzenem 2600 vlastní chlazení SPARTAN, tak jsem použil znovu SPARTANA, v zhledem k tomu, že tento procesor je už tak nataktovaný na 4400 Mhz při zátěži, teploty jsou vyšší než u Ryzenu 2600, který má TDP 65W a boost 3.9 Mhz, i tak jsem v Assasinu Creed Odysea při zátěži naměřil zatím největší teplotu 86 stupňů, o deset stupňů méně, než s boxovaným chladičem. Myslím si, že zde by byl asi nejlepší chladič noctua nh-u12s, ale ten je zase hodně robustní a stojí 1500 kč. Pro ty, kteří zvažují nákup jiného chladiče bych klidně doporučoval znovu SPARTANA.Návrat na obsah